Z życia Fordonu

Co dalej z rewitalizacją Starego Fordonu?

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zorganizowało kolejne spotkanie dotyczące przebiegu procesu rewitalizacji Starego Fordonu. 

 

 

 

W spotkaniu wzięli udział: koordynator ds. rewitalizacji wiceprezydent Mirosław Kozłowicz, Barbara Turowiec z ADM, dyrektor ZDMiKP Jacek Witkowski oraz poseł na Sejm RP Piotr Król. Uczestnicy przeanalizowali wszystkie etapy inwestycji, które mają przebiegać w Fordonie.

 

Już niedługo – w marcu tr. rozpocznie się przebudowa ul. Bydgoskiej, na początek fragment od Rynku do ul. Frycza Modrzewskiego. Prace prowadzone będą etapami, tak by jak najmniej utrudnić życie mieszkańcom.

 

Rozmowy toczyły się również wokół wypełnienia odnowionych miejsc prawdziwym życiem społecznym, a także ofertą kulturalną, edukacyjną i rekreacyjną. „Jesteśmy przekonani, że konieczna jest tu konkretna aktywność Miasta. Organizacje pozarządowe przez ostatnie kilka lat wyciągnęły, poprzez swoje inicjatywy, Stary Fordon z niebytu, ogromnym społecznym wysiłkiem” – możemy przeczytać na stronie SMSF.

Temat ten poruszany będzie na kolejnym spotkania w marcu.

 

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close