Z życia Fordonu

Bydgoski Festiwal Nauki 2014 również w Fordonie – zobacz program

Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy podczas tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Nauki zaplanował zajęcia, warsztaty i wykłady zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. 

 

Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Złap bakcyla nauki” i skierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. Rozpoczyna się 28 maja, trwa do 31 maja. 

 

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przygotował blisko 170 imprez skierowanych zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Najmłodsi będą mogli między innymi podążyć Śladami Wirusa Prawdy, spotkać Boba Budowniczego, dowiedzieć  się jak powstają pioruny czy poeksperymentować z powietrzem. Nasi milusińscy przeniosą się także do Fabryki Robotów oraz zmierzą się z maszyną – kto dalej rzuci piłką? 

 

Nadal są wolne miejsca na niektóre z zajęć, na które obowiązują zapisy z racji ograniczonej liczby miejsc. Zapisy dla osób indywidualnych dostępne będą wyłącznie on-line. Aby zapisać się na zajęcia należy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się TUTAJ , znajdujący się pod opisem danego wydarzenia.

 

W godzinach od  8.00 do 11.00 zapisy internetowe dla osób indywidualnych będą blokowane,  ponieważ w tym czasie będą prowadzone zapisy dla grup zorganizowanych.

 

 

Inauguracja festiwalu odbędzie się w środę 28 maja o godzinie 16.30 w siedzibie Telewizji  Polskiej w Bydgoszczy przy ul. Kujawskiej 7 . Organizatorzy zapowiadają  wiele atrakcji, koncerty, pokazy i mnóstwo niezapomnianych emocji. Będzie możliwość poznania  Profesora Ciekawskiego, odbędzie się  pokaz samoobrony, technik interwencji i taktyki strzeleckiej przygotowany przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy. Dodatkowo tego dnia będzie można zobaczyć od środka top co na co dzień jest dla widzów niedostępne, czyli studio telewizyjne. 

 

 

Na zakończenie festiwalu w sobotę 31 maja  na bydgoskim Starym Rynku odbędzie się Piknik Naukowo-Rodzinny. Potrwa on od godziny 12.00 do 20.00. Zaplanowano miedzy innymi:

– koncerty zespołów muzycznych,

– występy podopiecznych Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki,

– pokazy tresury psów policyjnych – Komenda Wojewódzka Policji,

– stoisko Fundacji Profesora Ciekawskiego,

– warsztaty z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu,

– stoisko parku dinozaurów JuraPark Solec,

– pokazy, eksperymenty w wykonaniu pracowników, studentów Collegium Medicum UMK, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Gospodarki,

– animacje dla dzieci,

– zabawy chustą animacyjną,

– malowanie rękami – educarium,

– pokaz Robotów – TwójRobot

 

Szczegółowy program Bydgoskich Dni Nauki, z podziałem na dni i godziny poszczególnych zajęć dostępny jest TUTAJ

 

 

Zdjęcia materiały organizatora

   

(hh)

 

 


Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close