Z życia Fordonu

Będzie więcej kamer – również w Fordonie

Obecnie w różnych punktach Bydgoszczy zainstalowane są 134 kamery, z których obraz śledzony jest przez strażników miejskich. W monitoring wyposażone są również 94 placówki oświatowe. Do końca tego roku planowane jest zainstalowanie co najmniej 20 kamer oraz rozpoczęcie budowy kolejnych 10.

 

Nowe punkty powstaną na terenie kilku osiedli, w tym również w Fordonie.

O wideomonitoringu zadecydowali sami mieszkańcy, korzystając z samorządowego projektu 5/6 (sumę 5 mln zł podzielono na 6 okręgów wyborczych – według liczby mieszkańców każdego z okręgów).

W Starym Fordonie rozpocznie się w tym roku pierwszy etap monitoringu osiedla. Kamery zainstalowane zostaną na placu przy Rynku z ulicami wylotowymi.

 

W ramach projektu 5/6 realizowane będą również:

Stary Fordon – budowa placu zabaw przy ul. Pielęgniarskiej

Nowy Fordon – przebudowa i adaptacja pomieszczeń ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego na salę widowiskową przy ul. Piwnika Ponurego

 

W związku z intensywnym rozwojem systemu wizyjnego rozpoczęły się także prace nad projektem adaptacji budynku przy ul. Baczyńskiego na studio monitoringu, siedzibę Straży Miejskiej i archiwum miasta. Bez tej inwestycji obraz z wielu kamer mógłby być jedynie zapisywany na dyskach, a nie na bieżąco śledzony. Docelowo na terenie miasta ma funkcjonować około 250 kamer – informuje bydgoski ratusz.

Komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close