Z życia Fordonu

Basen na Tatrzańskim

Bydgoski ratusz przedstawił oferty trzech inwestorów, którzy złożyli swoje oferty na budowę basenu w Fordonie.

Firma Strabag wyceniła wartość prac budowlanych na blisko 33 mln zł, Ebud – 35 mln zł, a Alstal – ponad 42 mln zł. Wszystkie firmy zadeklarowały 7-letnią gwarancję. Teraz propozycje te zostaną zweryfikowane i ocenione.

Basen przy ul. Kromera na osiedlu Tatrzańskim ma być jednym z największych w mieście (5 tys. m kw.), 3-kondygnacyjnym obiektem o charakterze parku wodnego, w skład którego ma wchodzić: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów), niecka rekreacyjna i do nauki pływania, a także grzybek wodny, rwąca  rzeka, ławeczka z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażone w multimedia.

Dodatkowo kompleks będzie wyposażony w widownię, zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close