Z życia Fordonu

Andrzej Urbaniak wystartuje z Rynku w Fordonie

W sobotę, 26 kwietnia, o godz. 10.00 z Rynku w Starym Fordonie wystartuje Andrzej Urbaniak. Pochodzący z Fordonu maratończyk chce pobiec do Watykanu, by w ten sposób oddać hołd Janowi Pawłowi II.

 

W niedzielę rano, w dzień kanonizacji papieża, Urbaniak weźmie udział w mszy świętej w Wadowicach, złoży kwiaty pod domem rodziny Wojtyłów i wyruszy w drogę do Rzymu. Trasa liczyć będzie 1600 km. Bydgoszczanin planuje dotrzeć do celu 27 maja, po 31 dniach biegu. Codziennie ma zamiar pokonywać około 60 km.

 

Urbaniak będzie biegł z logo Bydgoszczy na koszulce, mimo że ratusz odrzucił wniosek maratończyka o dofinansowanie. W tym roku miasto postawiło na imprezy masowe upamiętniające kanonizację Jana Pawła II – poinformował Urząd Miasta.

 

Na apel maratończyka odpowiedział natomiast marszałek województwa, od niego Urbaniak otrzymał 2 tys. na sprzęt sportowy i ubrania. Pomoc zaoferował również Toruń, jednak Urbaniak – bydgoszczanin, rodowity fordoniak (jak sam o sobie mówi) odmówił, chciał pozostać lojalny.

 

Andrzej Urbaniak powrót do Bydgoszczy planuje na 31 maja – w swoje 55. urodziny.

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close