AktualnościPromowaneZ życia Fordonu

Akcja „”Głową dna nie przebijesz”” ma na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed tragicznymi skutkami niefortunnych skoków do wody.

12 czerwca br., w poniedziałek, w godz. 10.00-13.00 w sali Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbędzie się spotkanie o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z uczniami bydgoskich szkół. Akcja pn. „Głową dna nie przebijesz” ma na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed tragicznymi i często nieodwracalnymi skutkami niefortunnych skoków do wody.

Każdego roku, zwłaszcza w okresie wakacji, setki młodych ludzi w wyniku nierozważnego skoku do wody doznaje urazu rdzenia kręgowego.  W konsekwencji  stają się osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Skutki społeczne takich wypadków to m.in. zaburzenie procesu edukacji, problemy w zdobyciu zawodu, pracy oraz wymaganie stałej opieki innych osób.

W ramach realizacji ww. akcji przeprowadzone zostaną cztery spotkania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z uczniami bydgoskich szkół. W trakcie głównego spotkania w dniu 12 czerwca br. zaplanowano: – wystąpienie lekarza neurochirurga przedstawiającego specyfikę urazu kręgosłupa oraz jego skutki.

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close